Επικοινωνία :

e-mail : doxa.kolchikis.fc@gmail.com

7. Ελλάς Άνω Καλλινίκης - Δόξα Κολχικής 3 - 1

Τελικά δεν μπόρεσε να κρατίσει το θετικό 0 - 1 του πρώτου ημιχρόνου η Δόξα Κολχικής μέσα στο γύπεδο της Καλλινίκης και έχασε με 3 - 1.
Σε ένα βαρύ λόγω της βροχής αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων προσπάθησαν να παίξουν καλό (όσο το δυνατόν) ποδόσφαιρο. Η Δόξα στο πρώτο λεπτό του αγώνα προηγήθηκε με γκολ του Τριανταφυλλίδη μετά απο λάθος του τερματοφύλακα της Καλλινίκης. Με βάση την απόδοση του πρώτου ημιχρόνου έδειχνε ότι μπορεί να κρατήσει το υπερ της 1 - 0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές της Καλλινίκης μπήκαν πιο δύνατα, δημιούργησαν ευκαιρίες και έδειξαν ότι θέλουν τη νίκη, την οποία και τελικά πήραν. Μελανό σημείο του αγώνα οι δύο κόκκινες κάρτες για παίκτη της Καλλινίκης και της Δόξας αντίστοιχα.