Επικοινωνία :

e-mail : doxa.kolchikis.fc@gmail.com

9. Δόξα Κολχικής - Μελιτέας Μελίτης 0 - 2

Η εντός έδρας ήττα της Δόξας με 0 - 2 δεν δείχνει την πραγματική διαφορά ποιότητας  των δύο ομάδων. Το τελικό 0 - 2 οφείλεται σε έναν - δύο ικανούς παίκτες του Μελιτέα οι οποίοι κατάφεραν να βάλουν γκολ σε ανάλογες ευκαιρίες που τους δόθηκαν. Η Δόξα στάθηκε πολύ καλά σε όλο το πρώτο ημίχρονο, δεν επέτρεπε στους παίκτες του Μελιτέα να αναπτύξουν παιχνίδι, αυτό τους οδήγησε σε ένα "νευρικό" πρώτο ημίχρονο, χωρίς να δημιουργήσουν αξιόλογες ευκαιρίες. Στις αρχές του δευτέρου ημίχρονο (περίπου στο 60') κατάφερε ο Μελιτέας να βάλει το πρώτο του γκολ μετά απο αδράνεια της άμυνας της Δόξας, γκολ το οποίο έφερε τη λύτρωση των παικτών του Μελιτέα, και το οποίο πανηγύρισαν με πάθος.  Το δεύτερο γκολ ήρθε λίγα λεπτά αργότερα, σιγουρεύοντας έτσι τη νίκη.