Επικοινωνία :

e-mail : doxa.kolchikis.fc@gmail.com

928. Άρης Λόφων - Δόξα Κολχικής 4 - 3

Σε super παιχνίδι εξελίχθηκε αυτό της Δόξας με τον πρωτοπόρο Άρη Λόφων. Πολή βροχή, πολλά γκολ, πολλές φάσεις μπροστά απο τις δύο εστίες. Το παιχνίδι άρχισε με την Δόξα να "ψάχνεται" μέσα στο γήπεδο, και τον Άρη Λόφων να επιτίθεται απο παντού. Στο δεκάλεπτο ο Άρης Λόφων είχε 3 - 4 ευκαιρίες και ένα γκολ. Το δεύτερο γκολ για τον Άρη δεν άργισε να έρθει, ο προπονητής Λεωνίδας Βόσδου βλέποντας σ'αυτό το πρώτο 15λεπτο την εξέλιξη του παιχνιδιού έψαχνε να βρεί λύσεις και με εσωτερικές αλλαγές διόρθωσε τα πράγματα και ισσορόπησε το παιχνίδι, και στο 20λεπτο ήρθε το γκολ για την Δόξα. κάνοντας το Άρης Λόφων - Δόξα Κολχικής 2 - 1. Στη συνέχεια ο Άρης κέρδισε πέναλτι (το οποίο δεν είμαστε σίγουροι αν όντως ήταν) και έγινε το 3 - 1. Η απόδοση όμως της Δόξας γινόταν όλο και καλύτερη (σ'αυτό βοήθησε ο άψογος αγωνιστικός χώρος ) κάνοντας το 3 - 2. Στη συνέχεια ο Άρης Λόφων αντέδρασε και σκόραρε για να γίνει το 4 - 2. Η δόξα δεν επιρεάστηκε απο αυτό, συνέχισε το καλό και τεχνικό ποδόσφαιρο που ξέρει να παίζει, οπότε το γκολ ήταν θέμα χρόνου. Ετσι και έγινε διμορφώνοντας 10 λεπτά πριν λήξη το τελικό 4 - 3. Στη συνέχεια παίχτηκε καλό και ισορροπιμένο πδόσφαιρο, ο Άρης προσπαθούσε να κρατήσει το σκορ και η Δόξα πίεζε για την ισοφάριση, χωρίς όμως να αλλάξη τίποτα. Τελικό σκορ Άρης Λόφων - Δόξα Κολχικής 4 - 3.