Επικοινωνία :

e-mail : doxa.kolchikis.fc@gmail.com

922. Δόξα Κολχικής - Ελλάς Αν.Καλληνίκης 2 - 0

Ασυγκράτητη στα τελευταία έξι παιχνίδια η Δόξα Κολχικής σημειώνοντας πέντε νίκες και μια ήττα. Στο εντός έδρας παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής, οι Μαυραετοί «χτύπησαν» την Ελλάδα Άνω Καλληνίκης δύο φορές, με δύο γκολ του Λουκά Κοφίδη. Το πρώτο γκολ μπήκε στο πρώτο ημίχρονο όταν μετά απο πάσα του Αφορόζη βγήκε ο Κοφίδης τετ - α - τετ με τον τερματοφύλακα της Ελλάς Ανω Καλληνίκης γράφοντας έτσι το 1 - 0 σκορ με το οποίο πήγαν οι παίκτες στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη οι παίκτες της Δόξας μπήκαν μουδιασμένα και την κατοχή για περισσότερο χρόνο είχε η ομάδα της Καλληνίκης, μετά το 65ο λεπτό όμως η ομάδα ξαναπήρε πρωτοβουλίες και στο 80ο λεπτό σε μια φάση που έμειαζε με αυτή του πρώτου γκολ και με πρωταγωνιστές αυτή τη φορά τους Κατικαρίδη - Κοφίδη ο Κοφίδης έγραψε το τελικό 2 - 0.