Επικοινωνία :

e-mail : doxa.kolchikis.fc@gmail.com

923. Δόξα Κολχικής - Άρης Παπαγιάννη 3 - 4

Άλλη μία ήττα σε εντός έδρας παιχνίδι πρόσθεσε στο παθητικό της η Δόξα. Τα καλά αποτελέσματα των τελευταίων αγώνων έκαναν τους παίκτες να πιστέψουν ότι θα έχουν εύκολο απόγευμα. Η βαθμολογική όμως θέση του ¨Αρη Παπαγιάννη (είναι κοντά στη ζώνη υποβιβασμού) έκανε τους παίκτες του να μπουν με πάθος στον αγώνα για να πάρουν καλό αποτέλεσμα όπως και το κατάφεραν. Με 0 -3 στο ημίχρονο μπήκαν οι παίκτες των δύο ομάδων στα αποδυτήρια, στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Άρη Παπαγιάννη παίζοντας αμυντικά προσπάθησαν να κρατήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα.. Οι παίκτες της Δόξας ήταν σε κακή αγωνιστική ημέρα. Οι προσπάθειές τους ήταν χωρίς αποτέλεσμα και τέτοια παιχνίδια δεν κερδίζονται. Τα τελευταία 20 λεπτά τρεις προσπάθειες απο τον γνωστό τρόπο παιχνιδιού τους έκαναν και έβαλαν τρία γκολ. Στο 80' με απ' ευθείας χτύπημα φάουλ ο ¨Αρης Παπαγιάννη έκανε το 1 - 4. Απο εκεί και ύστερα η Δόξα μόνο σε δύο φάσεις έπαιξε το παιχνίδι που ξέρει (και πρέπει να παίζει) κάνοντας το τελικό 3 - 4.